top of page

Rodinný dům KAPO

STAV - V PROJEKTU DSP

Stavba rodinného domu je nepodsklepená dvoupodlažní stavba s vestavěným podkrovním podlažím pro spaní a skladovací prostory.
Dům je zastřešen pultovou střechou jednotného sklonu.
Dispoziční řešení domu je řešeno rozdělením na společnou část domu v přízemí a klidovou část ve druhém podlaží.
V přízemí je navržena hlavní obytná místnost s kuchyňským koutem. Součástí tohoto prostoru je otevřené schodiště do druhého podlaží.
Přístup do objektu je pomocí vstupní chodby, ke které jsou umístěny místnosti wc se sprchou, spíže a technické místnosti. Obývací pokoj a chodba je oddělena posuvnými dveřmi.
Součástí obývací pokoje je obestavba krbu, která navazuje na sedací niku, uzavřenou na jedné straně hmotou krbu, na druhé straně konstrukcí schodiště. Schodiště může být řešeno jako samostatná dřevěná konstrukce  s využitím prostoru pod schody.
V druhém nadzemním podlaží je klidová část domu - ložnice rodičů a dva pokoje pro děti. Pokoje jsou umístěny na osluněné straně domu. Na neosluněné straně je umístěna chodba a schodiště. Na chodbu navazují na obou stranách další prostory - koupelna a pracovna. Okna obou místností jsou umístěna tak, aby vytvářela průhled celou chodbou. Prostory pracovny a koupelny jsou od chodby oddělené prosklenými stěnami pro odlehčení celé chodby. V konstrukci krovu jsou "přiznané" dřevěné trámy , které vytvářejí konstrukcí pro "spací" patro v prostorách dětských ložnic. Obdobně je konstrukce vytvořena i v ložnici rodičů. Patro bude sloužil pro skladovací prostory.
Konstrukce vestavěného patra je navržena z masivních hranolů, vetknutých do obvodového zdiva. Na tyto trámy je osazena jednoduchá prkenná podlaha. Trámy mohou být "přiznané" i v části koupelny a pracovny, nebo obložené sdk konstrukcí.
Venkovní úprava zdiva počítá s obkladem bílých obkladových cihelných pásků, které je možné nahradit bílou tenkovrstvou omítkou. 
Okna jsou navržena jako dřevěná v bílé lazuře v kombinaci s  tmavě šedou lazurou. Na některých oknech jsou osazeny vnější okenice, z vnější části plechové, z vnitřní části opatřené dřevěným obkladem. 
Vstupní dveře jsou řešeny také s vnější bezpečností okenicí.

užitná plocha místností 1np:                                   62,74m2
užitná plocha místností np:                                     61,49m2
celková užitná plocha objektu rodinného domu:  124,23m2
zastavěná plocha rodinného domu:                       80,5m2

předpokládané nutné zpevněné plochy:                115m2

plocha pozemku:                                                      800m2


 

bottom of page