top of page

Rodinný dům 2NP04

RODINNÝ DŮM 2NP 04

Rodinný dům 2NP04 je patrový nepodsklepený rodinný dům jednoduchého obdélníkového půdorysného tvaru, zastřešený sedlovou střechou nepravidelného tvaru. Výška atiky umožňuje zabudování spacího prostoru ve vrcholu sedlové střechy. V základní variantě je dům řešen bez parkovacího stání, které lze však úpravou doplnit. Tvar sedlové střechy lze změnit na jiný typ střechy, např. na pravidelnou sedlovou nebo pultovou střechu.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 5+kk. Přízemí objektu je řešeno jako dvoutrakt. Hlavní obytný prostor s jídelnou se rozprostírá na celou šířku domu. Druhý trakt objektu tvoří vstupní část se šatnou, samostatné wc, technická místnost, schodiště, kuchyň a pracovna.Zázemí samostatného wc, šatna a  technická místnost se schodištěm tvoří druhý trakt při neosluněné straně domu. Přízemí domu dominuje obývací pokoj, jehož součástí je kuchyňská linka a jídelna. Ve vstupní části domu navazuje na obývací pokoj vstupní místnost se šatnou. Technická místnost s prádelnou svojí velikostí umožňuje umístit i rozlehlejší technologie ( technologii tepelného čerpadla, akumulačního vytápění popř. teplovzdušného vytápění …).V patře jsou umístěny dětské pokoje, koupelna a ložnice se samostatným sociálním zázemím. Do prostoru dětských pokojů jsou vloženy dřevěné konstrukce vložených pater které slouží jako snížený prostor pro spaní. K ložnici přiléhá prostor s pracovnou popř. se šatnou, který je otevřen do prostoru přízemí otvorem v konstrukci stropu. tento prostor je možné přestropit a zvětšit prostor pracovny. Nad pracovnou je umístěno vložené dřevěné patro se skladovacím prostorem.

Dům je zastřešen dřevěnými nosníky v sedlovém tvaru střechy nepravidelného tvaru, s dřevěným palubkovým nebo sádrokartonovým záklopem. Konstrukci je možné řešit s přiznanou konstrukcí dřevěných trámů. Tvar střechy je možné upravit na jiný tvar střechy dle přání klienta.

Přízemní část budovy se otevírá do prostoru terasy v části obývacího pokoje a jídelního stolu. Oba tyto prostory jsou v interiéru pohledově odděleny krbovým tělesem s přiznaným odkouřením krbu.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie navrhuje objekt se stěnovým zděným konstrukčním systémem, s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky které můžou být přiznané a vytvářet zajímavý prvek interiéru nebo zakryté dřevěnými palubkami nebo sdk podhledem. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také s různou skladbou obvodové konstrukce dle nároků na tepelně izolační náročnost.

velikost objektu:

kategorie domu: 5+kk

obytná plocha přízemí: 75,85m2

obytná plocha patra: 65,6m2

celková obytná plocha : 141,45m2

zastavěná plocha objektu: 100,30m2

obestavěný prostor. 791,68m3

bottom of page