top of page

Rodinný dům 2NP03

RODINNÝ DŮM 2NP 03

Rodinný dům 2NP03 je patrový nepodsklepený rodinný dům čtvercového půdorysného tvaru, zastřešený sedlovou střechou s nízkým sklonem. V základní variantě je řešen bez parkovacího stání, které lze však úpravou doplnit.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 4+kk. Přízemí objektu dominuje centrální motiv schodiště, který zároveň svojí polohou dojmově rozděluje dispozici na část obývacího pokoje a na část obslužní, kde je umístěn vstup se šatnou, wc, technická místnost a prostor kuchyně.

V patře jsou umístěny dětské pokoje a ložnice s pracovnou. Pracovna může být využita jako šatna. Dispozici doplňuje koupelna s vanou a sprchovým koutem a samostatné wc. Otvor pro schodiště je prodloužen k fasádě objektu a vytváří malou galerii – tedy prostor přes patro.

Dům je zastřešen dřevěnými nosníky popř. příhradovými nosníky v sedlovém tvaru střechy pravidelného tvaru. Pod nosníky může být proveden záklop ze sdk konstrukce, popř. může být sklon střechy přiznán v interiéru domu.

Přízemí objektu se otevírá do zahrady dvěma terasami v části obývacího pokoje a v části jídelního stolu a kuchyně.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie navrhuje objekt se stěnovým zděným konstrukčním systémem, s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky které můžou být přiznané a vytvářet zajímavý prvek interiéru nebo zakryté dřevěnými palubkami nebo sdk podhledem. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také s různou skladbou obvodové konstrukce dle nároků na tepelně izolační náročnost.

velikost objektu:

kategorie domu: 4+kk

obytná plocha přízemí: 67,85m2

obytná plocha patra: 64,7m2

celková obytná plocha : 132,55m2

zastavěná plocha objektu: 94,20m2

obestavěný prostor: 694,968m3

bottom of page