top of page

Rodinný dům 2NP02

RODINNÝ DŮM 2NP 02

Rodinný dům 2NP02 je patrový nepodsklepený rodinný dům jednoduchého půdorysného tvaru, zastřešený sedlovou střechou. V základní variantě je řešen bez parkovacího stání, které lze však úpravou doplnit. Sklon sedlové střechy umožňuje využít nejvyšší prostor jako místo pro spaní a skladovací plochy.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 4+kk. Přízemí objektu je řešeno jako dvoutrakt. Hlavní obytný prostor se rozprostírá na celou šířku domu. Zázemí samostatného wc, šatna a  technická místnost se schodištěm tvoří druhý trakt při neosluněné straně domu. Přízemí domu dominuje obývací pokoj, jehož součástí je kuchyňská linka a jídelna. Ve vstupní části domu navazuje na obývací pokoj vstupní místnost se šatnou. Technická místnost s prádelnou svojí velikostí umožňuje umístit i rozlehlejší technologie ( technologii tepelného čerpadla, akumulačního vytápění popř. teplovzdušného vytápění …).

V patře jsou umístěny dětské pokoje se schodištěm (tzv. mlynářské schody ) do horní části podkroví, kde je snížený prostor pro spaní. V patře je dále umístěna ložnice  a otevřený prostor – galerie, který je možný případně zastropit a vytvořit větší obytný prostor.

Dům je zastřešen dřevěnými nosníky v sedlovém tvaru střechy pravidelného tvaru, s dřevěným palubkovým nebo sádrokartonovým záklopem. Konstrukci je možné řešit s přiznanou konstrukcí dřevěných trámů.

Přízemní část budovy se téměř po celé šířce budovy otevírá do prostoru terasy. Součástí terasy je venkovní sklad zahradního nábytku a techniky.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie navrhuje objekt se stěnovým zděným konstrukčním systémem, s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky které můžou být přiznané a vytvářet zajímavý prvek interiéru nebo zakryté dřevěnými palubkami nebo sdk podhledem. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také s různou skladbou obvodové konstrukce dle nároků na tepelně izolační náročnost.

 

velikost objektu:

kategorie domu: 4+kk

obytná plocha přízemí: 66m2

obytná plocha patra: 51,67m2

celková obytná plocha : 117,68m2

zastavěná plocha objektu: 93,40m2

obestavěný prostor: 651,832m3

bottom of page