top of page

Rodinný dům 2NP01

RODINNÝ DŮM 2NP 01

Rodinný dům 2NP01 je patrový nepodsklepený rodinný dům jednoduchého půdorysného tvaru, zastřešený sedlovou střechou.
V základní variantě je řešen bez parkovacího stání, které lze však úpravou doplnit.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 5+kk. Přízemí objektu je řešeno jako dvoutrakt, hlavní obytný prostor se rozprostírá na celou šířku domu, veškeré zázemí se schodištěm tvoří druhý trakt při neosluněné straně domu. Přízemí domu dominuje rozsáhlý obývací pokoj, rozdělený krbovým tělesem na část jídelny a část pro sezení. V přízemí je dále umístěna vstupní šatna, samostatné wc, kuchyně a technická místnost s prádelnou, která svojí velikostí umožňuje umístit i rozlehlejší technologie ( technologii tepelného čerpadla, akumulačního vytápění popř. teplovzdušného vytápění …).

V patře jsou umístěny dětské pokoje, ložnice a společná pracovna, otevřená galerií do prostoru přízemí. Pracovna může být využita jako pokoj a otvor může být popř. zastropen. Otvorem v patře prochází krbový komín a vytváří hlavní prvek interiéru objektu.

Dům je zastřešen dřevěnými nosníky v sedlovém tvaru střechy nepravidelného tvaru, s dřevěným palubkovým nebo sádrokartonovým záklopem. Konstrukci je možné řešit s přiznanou konstrukcí dřevěných trámů.

Přízemní část budovy se téměř po celé šířce budovy otevírá do prostoru terasy. Ta je zastropena pevnou konstrukcí střechy. Terasový přístřešek je zakryt posuvnými dřevěnými žaluziovými paravany, které umožňují uzavřít celý prostor terasy.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie navrhuje objekt se stěnovým zděným konstrukčním systémem, s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky které můžou být přiznané a vytvářet zajímavý prvek interiéru nebo zakryté dřevěnými palubkami nebo sdk podhledem. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také s různou skladbou obvodové konstrukce dle nároků na tepelně izolační náročnost.

velikost objektu:

kategorie domu: 5+kk

obytná plocha přízemí: 83,0m2

obytná plocha patra: 67,2m2

celková obytná plocha : 150,2m2

zastavěná plocha objektu: 106,1m2 ( bez terasy )

obestavěný prostor: 738,98m3

bottom of page