top of page

Rodinný dům BUNGALOVE

RODINNÝ DŮM BUNGALOVE 01

Rodinný dům Bungalove 01 je přízemní nepodsklepený rodinný dům zastřešený sedlovou střechou. V základní variantě je řešen s polootevřeným parkovacím stáním s možností uzavření.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 3+kk s obývacím pokojem, dvěmi pokoji a s ložnicí se samostatnou koupelnou a samostatnou šatnou. Ložnice je přístupná z obývacího pokoje. Další pokoje tvoří oddělenou část domu s vlastní koupelnou. Ve středu dispozice je rozsáhlý obývací pokoj s kuchyní, který je otevřen do zahrady velkou terasou. Součástí terasy je skladovací prostor pro zahradní nábytek. V obývacím pokoji je umístěna krbová vložka s průhledem do ložnice. Skladování dřeva je z boční strany krbové obestavby. Velikost technické místnosti předpokládá umístění netradičního zdoje vytápění ( tepelné čerpadlo, teplovzdušné vytápění atd …).Dům je zastřešen sedlovým vazníkem, který je přiznaný v interiéru popř. může být zakryt záklopem. Dům je řešen ve variantách dle způsobu umístění k příjezdové komunikci a orientaci ke světovým stranám.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie předpokládá stěnový zděný konstrukční systém s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen sbíjeným lehčeným dřevěným vazníkem, který může být přiznaný a vytvářet zajímavý prvek interiéru. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také dle nároků na tepelně izolační náročnost.

velikost objektu ( základní varianta s park. stáním):

kategorie domu: 4+kk

obytná plocha přízemí: 144,96m2

zastavěná plocha objektu: 188,2m2

obestavěný prostor: 727,195m3

bottom of page