top of page

Rodinný dům BUNGALOVE L

RODINNÝ DŮM BUNGALOVE L

Rodinný dům Bungalove L je přízemní nepodsklepený rodinný dům půdorysného tvaru L, zastřešený sedlovou střechou. V základní variantě je řešen bez parkovacího stání, které lze však úpravou doplnit.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 3+kk s obývacím pokojem, dvěmi pokoji a s ložnicí se samostatnou koupelnou a samostatnou šatnou. Dům je řešen ve tvaru písmen L. Klidová část domu obsahuje 2 pokoje a ložnici a tata část objektu vytváří samostatný celek. Druhá část domu je kolmá na první a tvoří ji obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Sezení obývacího pokoje je osazeno hlouběji vůči kuchyni a vytváří separovanou část oddělenou oboustranným krbovým tělesem. Proti kuchyni a stolování je umístěn vchod na rozsáhlou terasu, která je spojena s terasou před samotnými pokoji.Velikost technické místnosti předpokládá umístění netradičního zdroje vytápění ( tepelné čerpadlo, teplovzdušné vytápění atd …).

Dům je zastřešen dřevěnými nosníky v sedlovém tvaru střechy nepravidelného tvaru, s dřevěným palubkovým záklopem.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie navrhuje objekt se stěnovým zděným konstrukčním systémem, s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky které můžou být přiznané a vytvářet zajímavý prvek interiéru nebo zakryté dřevěnými palubkami. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také s různou skladbou obvodové konstrukce dle nároků na tepelně izolační náročnost.

velikost objektu:

kategorie domu: 4+kk

obytná plocha přízemí: 115,84m2

zastavěná plocha objektu: 150,0m2

obestavěný prostor: 731,132m3

bottom of page