top of page

Rodinný dům BUNGALOVE S

RODINNÝ DŮM BUNGALOVE S

Rodinný dům Bungalove S je přízemní nepodsklepený rodinný dům půdorysného tvaru písmene S, zastřešený sedlovou střechou. V základní variantě je řešen s parkovacím stáním. Objekt lze úpravou řešit se samostatně stojící garáží popř. bez garážového stání.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 4+kk s obývacím pokojem, dvěmi pokoji a s ložnicí se samostatnou koupelnou. Dům je řešen ve tvaru písmen S. Klidová část domu obsahuje 2 dětské pokoje se samostatnou koupelnou a tato část objektu vytváří samostatný celek přístupný z hlavní chodby objektu. Druhá část domu je rovnoběžná s první a tvoří ji obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a s ložnicí se samostatným hygienickým zázemím. Sezení obývacího pokoje je umístěno tak, aby z jedné strany sezení byl prostor pro televizi, z druhé strany pro krbové těleso. Z prostoru kuchyně a stolování je otevřena venkovní zakrytá dřevěná terasa, která chrání vnitřní prostor před přímým sluncem.

Ve vstupní části objektu je umístěnao zádveří s vestavěnou skříní se vstupem do garáže. Z prostoru hlavní chodby je přístupné technické zázemí domu a samostatné wc. Velikost technické místnosti předpokládá umístění netradičního zdroje vytápění ( tepelné čerpadlo, teplovzdušné vytápění atd …).

Dům je zastřešen dřevěnými nosníky v sedlovém tvaru střechy nepravidelného tvaru, s dřevěným palubkovým záklopem. V prostoru  obývacího pokoje je možné vytvořit otevřený prostor krovu s viditelnou konstrukcí nosných trámů.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie navrhuje objekt se stěnovým zděným konstrukčním systémem, s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky které můžou být přiznané a vytvářet zajímavý prvek interiéru nebo zakryté dřevěnými palubkami. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídly. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také s různou skladbou obvodové konstrukce dle nároků na tepelně izolační náročnost.

 

velikost objektu:

kategorie domu: 4+kk

obytná plocha přízemí: 179,24m2

zastavěná plocha objektu: 236,9m2 ( včetně terasy )

obestavěný prostor: 945,36m3

bottom of page