top of page

Rodinný dům LOFT 01

RODINNÝ DŮM LOFT 01

Rodinný dům Loft 01 je příklad mezonetového domu, který si získává stále větší oblibu i v kategorii rodinného bydlení. Princip vychází z polootevřeného prostoru hlavní místnosti domu který je řešen se zvýšeným stropem. Tento motiv vytváří z obývacího pokoje něco víc než jen pokoj s televizí.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 3+kk. V přízemí objektu je umístěn hlavní obývací pokoj s jídelním stolem a s kuchyní. Součástí přízemí je technická  místnost, samostatné wc a polouzavřené garážové stání, které je možné zcela uzavřít a vytvořit garáž. V hlavním obývacím prostoru je umístěno schodiště jako výrazný prvek interiéru. Schodiště zpřístupňuje první patro, kde je umístěna ložnice a pokoj, který svoji velikostí umožňuje umístění dvou lůžek.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie předpokládá stěnový zděný konstrukční systém s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky, které jsou přiznané a vytváří zajímavý prvek interiéru, zejména nad hlavním obývacím prostorem. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a s různou vrstvou izolace dle nároků na tepelně izolační náročnost objektu a vytápění.

velikost objektu:

kategorie domu: 3+kk

obytná plocha přízemí: 89,04m2

obytná plocha patra: 42,17m2

obytná plocha celkem: 131,21m2

zastavěná plocha objektu: 112,30m2

obestavěný prostor: 657,92m3

bottom of page