top of page

Rodinný dům LOFT 02

RODINNÝ DŮM LOFT 02

Rodinný dům Loft 02 je příklad mezonotového domu, který si získává stále větší oblibu i v kategorii rodinného bydlení. Princip vychází z polootevřeného prostoru hlavní místnosti domu který je řešen se zvýšeným stropem. Tento motiv vytváří z obývacího pokoje něco víc než jen pokoj s televizí. Na rozdíl od typu Loft 01 jde o roršířený půdorys s větším množstvím pokojů a se samostatnou garáží.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 4+kk. V přízemí objektu je umístěn hlavní obývací pokoj s jídelním stolem a s kuchyní. Součástí přízemí je také ložnice rodičů se samostatnou koupelnou a šatnou. Dalšími prostory je technická  místnost, samostatné wc, spíž a uzavřené garážové stání. V hlavním obývacím prostoru je umístěno schodiště jako výrazný prvek interiéru. Ke schodišti je umístěna krbová vložka s přiznaným odkouřením na výšku celé místnosti. Schodiště zpřístupňuje první patro, kde je umístěna dvojice jednolůžkových pokojů se společnou koupelnou.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie předpokládá stěnový zděný konstrukční systém s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky, které jsou přiznané a vytváří zajímavý prvek interiéru, zejména nad hlavním obývacím prostorem. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídli. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a s různou vrstvou izolace dle nároků na tepelně izolační náročnost objektu a vytápění.

 

velikost objektu:

kategorie domu: 4+kk

obytná plocha přízemí: 104,28m2

obytná plocha patra: 34,28m2

obytná plocha celkem: 138,56m2

zastavěná plocha objektu: 138,3m2

obestavěný prostor: 690,984m3

bottom of page