top of page

Rodinný dům 2NP05

RODINNÝ DŮM 2NP 05

Rodinný dům 2NP05  je patrový nepodsklepený rodinný dům jednoduchého půdorysného tvaru, zastřešený sedlovou střechou nepravidelného tvaru. V základní variantě je řešen bez parkovacího stání, které lze však úpravou doplnit.

Dispozice objektu:

Dispozičně je dům řešen v kategorii 4+kk. Přízemí objektu je řešeno jako dvoutrakt. Hlavní obytný prostor se rozprostírá na celou šířku domu. Zázemí – samostatné wc s technickou místností, zádveří a chodba se schodištěm tvoří druhý trakt při neosluněné straně domu. Přízemí domu dominuje obývací pokoj, jehož součástí je kuchyňská linka a jídelna. Vstup do objektu je řešen pomocí vstupní terasy, která je krytá konstrukcí prvního patra a vytváří přirozený stínící prvek pro umístění venkovního sezení. Součástí venkovní terasy je také skladovací prostor pro umístění zahradního nábytku.V patře jsou umístěny 2 dětské pokoje s ložnicí, společnou koupelnou a místností samostatného wc. Prostory se sníženým stropem jsou využité jako skladovací prostory.Dům je zastřešen dřevěnými nosníky v sedlovém tvaru střechy nepravidelného tvaru, s dřevěným palubkovým nebo sádrokartonovým záklopem. Konstrukci je možné řešit s přiznanou konstrukcí dřevěných trámů. Přízemní část budovy se otevírá do prostoru terasy v místě jídelního sezení a také z prostoru obývacíjho pokoje , odkud je přístupná krytá část vstupní terasy. Součástí terasy je venkovní sklad zahradního nábytku a techniky.

Předpokládané konstrukce a standarty objektu:

Studie navrhuje objekt se stěnovým zděným konstrukčním systémem, s venkovním zateplením vrstvou tepelné izolace. Objekt je zastřešen dřevěnými nosníky které můžou být přiznané a vytvářet zajímavý prvek interiéru nebo zakryté dřevěnými palubkami nebo sdk podhledem. Střešní krytina je plechová s falcovým tmavě šedým plechem. Okna jsou dřevěná izolační , vyplněna trojsklem. Dveře se předpokládají dřevěné s rámovou zárubní s bezfalcovými křídly. Objekt je řešen s předpokladem nízkoenergetického rodinného domu se zděnou nosnou konstrukcí. Dům lze však řešit jako dřevostavbu a také s různou skladbou obvodové konstrukce dle nároků na tepelně izolační náročnost.

velikost objektu:

kategorie domu: 4+kk

obytná plocha přízemí: 74,39m2

obytná plocha patra: 77,96m2

celková obytná plocha : 152,35m2

zastavěná plocha objektu: 115,20m2

obestavěný prostor: 767,968m3


 

bottom of page