top of page

Rodinný dům, Praha Radotín

STAV - REALIZACE

 

Stavby byla rozdělena na dvě části – objekt rodinného domu a objekt garáže. Garáž byla umístěna naproti vjezdu na pozemek tak, aby příliš nezasahovala do jižní části pozemku. Pro vlastní objekt rodinného domu byla zvolena obdélníková půdorysná stopa. Byl kladen zejména důraz na orientaci dispozice ke světovým stranám. Cílem bylo vytvořit kompaktní hmotu domu, minimálně formovanou konzolami, výstupky a ochlazovacími plochami s ohledem na budoucí teplotní ztráty objektu se snahou o řešení nízkoenergetického typu stavby.V úrovni 1.np se nachází zejména hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem. Vstup do objektu je řešen zádveřím, ze kterého je přístup do garáže a prostoru wc se sprchou. Z obytného pokoje v části kuchyňského koutu je přístup do malé předsíně, odkud je vstup do technické místnosti, pokoje pro hosta ( pracovna ) a spíže. V části obývacího pokoje je vytvořen prostor pro umístění klavírního křídla. Prostor obývacího pokoje je z větší části prosklen na jižní stranu, kde je vytvořeno přirozené stínění venkovní terasy přesahem horního podlaží.

Velké prosklení je také ve směru na západ, kde je za prostorem garáže umístěn vodní prvek. Ten je rozdělen na mělkou část s vodními dřevinami a kačírkem a slouží zejména jako okrasný prvek a na část hlubokou ( směrem do zahrady ), kde je možnost koupání. Obytný prostor je pohledově rozdělen samostatně stojícím krbem. Odvod kouře je řešen nerezovým přiznaným komínem, který ústí do stropní galerie 2.np a dále do konstrukce střechy. Vstup do druhého podlaží je řešen schodištěm u vstupního zádveří. Schodiště je zakryto směrem do obytné místnosti knihovnou.

 

Druhé podlaží je klidovou částí domu. Nachází se zde ložnice rodičů s pracovnou, která je otevřena do galerie, dále 2 dětské pokoje. Dětský pokoj směrem na jižní stranu je možno mobilní příčkou rozdělit na dva samostatné stejně velké pokoje. Sociální zařízení je rozděleno dle využití – tzn. u ložnice je umístěno samostatné wc se sprchou. Pro dětské pokoje je samostatná koupelna. Na severní straně je dále umístěna centrální šatna, která slouží zejména pro ložnici rodičů. 

zastavěná plocha: 173,5m2

radotin_31.jpg
bottom of page